Srovnáváme

Je lepší být dítětem nebo dospělým? Aneb srovnání zásadních rozdílů v životě

Jako malí jsme chtěli být všichni velcí. Teď když jsme dospělí, chceme být zase dětmi. V čem jsou tak zásadní rozdíly? A jaké období je nejlepší?

1. Spánek

Děti se musí ke spánku často nutit, posílají se brzy spát, usnout mohou prakticky kdekoliv, dávají si šlofíka po obědě, a když spí, všichni jsou opatrní, aby je neprobudili.
V dospělosti je to všechno naopak. Ke spánku nikoho ani nenapadne vás nutit, a když konečně usnete, celý svět se spikne a všichni a všechno vás začne budit. A za takové odpolední zdřímnutí v práci vás místo pochvaly, čeká vyhazov. 

Když jste dospělý, máte velkou spoustu povinností. Splácet úvěry, starat se o děti a tak dále. Je tedy velmi důležité, abyste si dopřáli pohodlný spánek.

Srovnání cen polštářů»

2. Jídlo

Tady mají pro změnu na vrch dospěláci. Můžou totiž všechno, a kdy se jim zachce. Je libo posnídat šlehačkový dort, řízek, nebo si dát rovnou frťana? Beze všeho! To děti mají jasný a tvrdý řád, počínaje omezení sladkého, alkohol je vyloučen a ta dětská nedochucená strava je v podstatě za stres, ale pssst! 

3. Škola

Základ života. Jako malí máme pocit, že po škole je všemu učení konec. LEŽ! Někdo by těm malým nebožátkům měl říci, že povinná školní docházka je jen pár let přípravy na tvrdou realitu. S tím rozdílem, že ve škole můžete mlátit své spolužáky, když vás naštvou, chodit za školu, nedávat při hodině pozor a za to všechno si vysloužíte maximálně poznámku a doma vynadáno. Zkuste ale v práci zmlátit kolegy, jeden den prostě nepřijít a na poradě si pod stolem hrát hry na telefonu… AU!

Srovnání cen školních potřeb»

4. Vztahy

A zase mají děti výhodu. Oslovit hezkou holčičku v culíčkách a růžové sukýnce na pískovišti, nedělá malým klukům žádný problém. Vlastně jí stačí za ty culíčky zatahat, nebo jí jednoduše vlepit pořádného hudlana a okolí z toho má ještě radost.
Kdybyste to tak provedli i v dospělosti, následky vám jsou asi jasné…. Oslovit holku je tak s přibývajícím věkem mnohem těžší, musíte být chytrý, děsně se o ní zajímat, být empatický, aby se vůbec chytla, a pak to stejně pokračuje dál.  Všímat si jí musíte pořád, musíte jí naslouchat, mít rád její rodinu, atd. atd….

Karel Nešpor: Sebeovládání


Porovnat ceny knihy Karel Nešpor: Sebeovládání »

 

5. Nahota

Zásadní rozdíl. Dětem se nahota odpouští, běhat si můžou, kde chtějí a dospělým to mnohdy připadá legrační. Bude-li ale běhat coby dospělí nahatí po ulici, nikomu to vtipné nepřijde a dočkáte se leda policejního výslechu. Takže pokud máte nepřekonatelnou touhu se vystavovat „na Adama“, vyhledejte raději nudapláže. 

 

Přidat komentář