Novinky

Jak vybrat pelech pro psa?

Jak vybrat pelech pro psa

Pro naše domácí miláčky chceme pochopitelně to nejlepší. A to znamená i ten nejlepší pelíšek, ve kterém se bude náš čtyřnohý přítel cítit zkrátka jako doma. Psí pelech by měl být správně velký dle velikosti a plemene vašeho psa, měl by být z kvalitního materiálu a co se málo řeší, záleží také na jeho umístění u vás v domě nebo v bytě. Pojďme se na to podívat detailněji.

Umístění a typ pelíšku pro psa

Ještě před tím, než půjdete pelíšek pro psa vybírat, je potřeba si rozmyslet, kam ho doma umístíte. Chcete ho dát spíše na chladnější místo? Pak bude skvělou volbou uzavřený pelech ve tvaru domečku, iglú nebo kukaně. Případně koukněte po chlupatém pelechu pro psa, který zahřeje i ve studenějších místnostech. Plánujete ho naopak umístit spíše na teplejší místo, kam svítí sluníčko po celý den nebo je blízko topení? Pak bude lepší otevřený pelech, polštář, deka nebo proutěný pelíšek, který tak nedrží teplo.

Tip: vyberte si pelíšek pro psa u Akinu, odborníka na funkční, a přitom krásné pelechy.

Variantou na ty nejteplejší dny jsou pak chladící podložky, které můžete vložit buď přímo do pelíšku nebo kamkoliv na zem. V horkých dnech zajistí psovi potřebné ochlazení, jsou skladné a přenosné, bez problémů je můžete vozit s sebou třeba na chatu.

Jak vybrat pelech pro psa

Jak vybrat správnou velikost psího pelechu?

Z logiky věci je potřeba vycházet z toho, jak velkého psího kamaráda máte. Pelíšek pro psa musí být dostatečně velký, aby měl prostor, ale zase ne moc, aby se zvíře stále cítilo pohodlně a neohroženě. Je rozdíl v pelíšku, který kupujeme pro štěně a pro dospělého psa. Vždy je lepší, když pelíšek „roste se psem“, než když už malé štěně dostane dospělácký pelech, kde se nebude cítit bezpečně a útulně. Možná by vás zajímalo, jakou koupit další výbavu pro štěně?

Nejlépe vás navede samotný pes. Každý má totiž svou oblíbenou polohu na spaní a odpočinek, tu ideálně vypozorujte a podle ní volte i velikost a tvar pelechu. Také by vašemu psisku měl zbýt nějaký prostor na hraní a jeho oblíbenou hračku. Pokud máte víc psů nebo psa a kočku, kteří spolu rádi spí v pelíšku, dbejte i přesto na to, aby měli možnost každý si zalézt do svého a mít soukromí a pohodlí.

Jaký materiál psího pelíšku zvolit?

I zde vám nejlépe napoví váš pejsek. Pro chlupatého psa, který rád běhá venku, se vyplatí volit omyvatelný pelech nebo plastový pelech s vyměnitelnými polštáři (je dobré mít pak alespoň dva, abyste je mohli v případě praní vystřídat). Pro čistotného gaučáka můžete sáhnout po luxusním pelíšku, který je různě barevný, polstrovaný, s ozdobnými lemy. Z materiálů můžete volit saténový, chlupatý pelech nebo třeba háčkovaný, dnes je na výběr nepřeberné množství materiálů a vzorů.

Pomůže vám také etiketa výrobku, na které bude uvedeno, z jakého konkrétního materiálu je psí pelech vyroben, jeho přesné složení a postup při údržbě, čištění a ošetření. Většinu pelíšků už dnes vyperete v pračce a můžete i sušit v sušičce.

Jak vybrat pelech pro psa

Co je ortopedický pelech pro psa?

Ortopedické psí pelíšky jsou vysoce komfortní a jsou určeny zejména pro takové pejsky, kteří trpí poraněným nebo rozbolavělým pohybovým aparátem. Výplň pelíšku je speciální v tom, že je vyrobena z nesléhavého materiálu, který drží tvar, čímž dopřeje zvířeti potřebnou oporu, a to bez bolesti a tlačení nebo těžkého vstávání.

Přidat komentář