Rady

Nejlepší aplikace na cizí jazyky – Jakou z nich vyzkoušet?

Jazyky online

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem – tak zní otřepané klišé. Zatímco v minulosti ale bylo studium cizích jazyků problematické, a to kvůli vícero faktorům – od nedostatku kvalitní literatury až po nemožnost se učit z audio či video nahrávek, tak dnes se naučit nový jazyk, či se zdokonalit v tom, který již používáte, je opravdu hračka

A to i díky aplikacím do telefonu, jež studium jazyků dosti ulehčují. Ale nejen to, zároveň ho i hodně zefektivnily, neboť nabízejí možnost studovat a vybírat si jen z toho, co budete v praxi skutečně potřebovat. 

Angličtina online

 Jaké jsou výhody studování jazyků pomocí aplikací do smartphonu?  

Krom výše zmíněného vám tyto appky ušetří i spoustu času, studovat totiž můžete kdykoliv a kdekoliv – není problém se naučit pár nových frází nebo slovíček třeba při cestě vlakem do práce či školy. Dalším kladem je bezesporu cena, i placené aplikace jsou řádově levnější než hodiny s lektorem, navíc existují dokonce i aplikace na učení jazyků zdarma.  

V neposlední řadě stojí za zmínku i zábavnost těchto aplikací a skvěle zvládnutý motivační model. Jednoduše řečeno, při studiu pomocí aplikací na cizí jazyky vám ani nebude připadat, že se učíte, a navíc budete neustále motivování se učit nové věci a ty staré si opakovat. Jaké konkrétní aplikace stojí 100% za vyzkoušení? 

 Duolingo 

Aplikace Duolingo dostupná pro Android a iOS patří mezi ty nejstahovanější aplikace na učení cizích jazyků. Po jejím spuštění na vás bude čekat výběr jazyka, který se chcete učit. Samozřejmě jej později můžete kdykoliv změnit. Množství nabízených jazyků se pak řadí mezi nejsilnější stránky této aplikace, krom klasik v podobě angličtiny či francouzštiny jsou pro vás připraveny k učení i méně tradiční jazyky, třeba vietnamština či hebrejština. Výuka je v aplikaci rozdělena do desítek různorodých témat. Každé z témat má navíc hned několik úrovní, každý si tedy v aplikaci najde úroveň, jež mu bude vyhovovat.  

Zaujme též velké množství variant cvičení, které pokryjí kompletní škálu toho, co byste měli v daném jazyce zvládat – učit se tak budete číst, poslouchat, překládat a dokonce i mluvit. O vaší motivaci se pak postará žebříček, kde budete moci změřit své dovednosti s ostatními. Aplikace Duolingo je navíc koncipována tak, že vás dále nepustí, dokud nebudete zvládat učivo z předchozí kapitoly. 

Určitě vás potěší i zjištění, že tato aplikace je zdarma, takže je vhodná pro všechny, kteří nechtějí nebo nemohou do učení jazyků investovat peníze. Bezplatná verze nicméně obsahuje reklamy, kterých se můžete zbavit zakoupením Premium za 149 Kč měsíčně. 

  EasyLingo 

Jedná se o rozsáhlou platformu určenou ke studiu cizích jazyků, která vedle mobilní aplikace nabízí možnost studovat i prostřednictvím webové stránky. EasyLingo funguje na principu online kurzů, kterých je k dispozici skoro stovka. Pokrývají přitom prakticky všechny potřebné úrovně – vyzkoušet si tedy můžete vše od začátečnických kurzů až po specificky zaměřené kurzy pro náročné. Oproti Duolingu je nicméně výběr jazyků o něco slabší, konkrétně jich je k dispozici pouze šest. 

To však může být považováno i za výhodu, neboť zmíněným jazykům je věnována maximální pozornost a je cíleno na jejich snadné pochopení. Jde tedy o aplikaci, jež vám umožní se rozvíjet v nejběžněji používaných evropských jazycích, což je něco, co valné většině z vás bude vyhovovat. Za zmínku stojí i metoda 70/30, jež je při procházení kurzy EasyLingo využívána – jedná se o metodu, během níž je 30 % času věnováno učení novým věcem a zbylý čas je pak věnován opakování. 

Z předností této aplikace nelze vynechat ani skutečnost, že byla vytvořena pro české publikum, tudíž veškeré kurzy jsou vytvořeny českými lektory, takže se nemůže stát, že byste něčemu neporozuměli. Kurzy jsou zaměřeny dosti i na mluvení a jsou vedeny zábavnou formou – mezi cvičeními nechybí doplňovačky či křížovky s právě probranými slovíčky. 

 italki 

Pokud cítíte, že by vám ve zdokonalení se v jazyce nejvíce pomohla konverzace s někým, kdo daný jazyk bravurně ovládá, tak přesně pro vás je určena aplikace italki a její webová platforma. Jde totiž o velmi moderní způsob učení, kde se lze spojit s lektory z celého světa. Na jednom místě je na výběr z více než 15 tisíc učitelů, celá řada z nich jsou učitelé profesionální, zbytek je pak komunitních lektorů. 

Perfektní je to, že lektory nebudete muset vybírat naslepo, nýbrž můžete shlédnout jejich úvodní video představení, z nějž si můžete udělat obrázek o tom, jestli by vám daný lektor vyhovoval či nikoliv. Navíc první zkušební lekci máte možnost absolvovat za zvýhodněnou cenu. Ani ceny standardních lekcí ale zde nejsou nikterak přemrštěné, ucházející lektoři se dají sehnat už za částku 100 Kč na hodinu. 

Navíc v díky této aplikaci získáte naprostou svobodu v tom, kdy chcete konverzovat. Klidně si můžete najít lektora, který s vámi bude schopen mluvit o půlnoci našeho času. Dohodnout se s lektorem samozřejmě můžete i na náplni hodiny. Naprostá flexibilita učení cizího jazyka je tedy zaručena!  

 Memrise 

Aplikace Memrise je synonymem pro moderní platformu k učení jazyků. K zefektivnění výuky totiž využívá celou řadu algoritmů, jež vám vždy v ten nejlepší okamžik, kdy uvidí, že tápete, podstrčí opakování již naučeného. Tím je zaručeno, že valnou většinu nastudovaných informací si skutečně zapamatujete. 

V čem dále spočívá unikátnost Memrise, která z něj činí jednu z nejlepších aplikací na cizí jazyky na trhu? Jednoznačně v tom, že obsahuje desítky tisíc videoklipů rodilých mluvčí, v nichž jsou zachyceny typické fráze, které se v dané zemi používají. Takto jsou zachyceny videa pro více než 20 cizích jazyků. Pomocí této aplikace se tedy budete učit cizí jazyk v podobě, v níž ho lidé skutečně používají – to vám pomůže jim porozumět v těch nejběžnějších situacích. 

Rovněž se jedná o skvělý způsob, jak se naučit tamní akcent. Aplikace Memrise je hodně zaměřena na slovíčka a fráze, gramatika je tu trochu upozaďována – pozor na to. Součástí této appky jsou dále i jazykové kurzy, k jejich odemčení si je však nutné zakoupit placené předplatné.

jazyky

 EWA: English & Spanish 

Ačkoliv pomocí této appky se dají naučit jenom dva cizí jazyky, tak jejich výuka opravdu stojí za to. Tato aplikace totiž byla vytvořena s cílem vás angličtinu a španělštinu naučit, co možná nejzábavnější formou. Nechybí například možnost vzdělávat se pomocí přeložených úryvků z filmů a seriálů, které vám pomohou se zdokonalit v poslechu. S lepším pochopením psaného textu vám zas pomůže databáze s více než 1 000 anglickými a španělskými knihami, jež jsou roztříděné nejenom dle témat, ale i na základě úrovní obtížnosti

Na své si však přijdou i konzervativnější studenti, nechybí totiž ani tradiční cvičení v podobě různých doplňovaček zlepšující úroveň gramatiky. Zajímavě je zde řešeno učení slovíček – konkrétně v průběhu výuky budete sbírat kartičky, na nichž jsou jednotlivá slovíčka uvedená, a vaším úkolem následně při opakování bude si vzpomenout na překlad daného slova. 

Vyzdvihnout musíme i zaměření na cestovní a obchodní angličtinu, kurzy jsou tedy navrženy tak, abyste si našli učivo, které pak využijete i v praxi. Dále plusem této mobilní aplikace je neustálé přidávání nových kurzů. 

Přidat komentář