Rady

4 tipy, jak vybrat dekorace na zeď

Nejste si jistí tím, čím v domácnosti oživíte zatím velice nudné, smutné stěny? Nemusíte se nutně stěhovat a hledat příbytek se stěnami méně výraznými, ostatně tomuto problému se nevyhnete. Raději zainvestujte do dekorací na zeď, jež mohou být v různé podobě. Nejčastěji se sází na obrazy, ale v poslední době vedou také tapety, které dodají interiéru zase zcela jiný šmrnc. Zrcadla mohou zase prostor nejen ozvláštnit, ale také opticky rozšířit prostor. 

Je třeba konstatovat, že každý člověk má trochu jiné požadavky a trochu jiný styl. Proto se jeho konečný výběr může lišit od toho, co si vybral třeba soused nebo známý. Abyste výběrem zmiňované dekorace na zeď nebo tapety nestrávili dlouhé týdny a dlouhé týdny tak smutnili z prázdných dní, máme pro vás několik tipů, které vám mohou konečné rozhodování usnadnit.

Fotografie nikdy nevyjdou z módy

Stěny nejlépe zpestří obrazy. Nikde se však nepíše, že se musí jednat o abstraktní výjevy nebo motivy lesů či luk. Můžou to být pouze fotografie vašich blízkých, díky nimž je budete mít prakticky neustále na očích. 

Dalo by se říct, že fotografie jsou takovými zachycenými vzpomínkami. Když se na ně budete dívat každý den, zaplaví vás vždycky vlna pozitivních emocí a nostalgie. Navíc se nestane, že by se vám rodina vytratila z paměti. Tak velkou moc klasické fotografie mají. 

Aby vám dokonale zapadaly do interiéru, pohrajte si s jejich rámečky. Dominuje vám v domácnosti stříbro? Jděte touto cestou. Že žijete v minimalistickém bydlení? Vsaďte na bílý, jemný odstín, který do vašeho příbytku dokonale zapadne. 

Klasické obrazy do pracoven

Velkým oříškem bývá vybavení pracovny. I když je pravdou, že mnozí mají fotografie svých blízkých na stolech, ale ne každý chce být vyrušován nostalgií nebo vzpomínkami na své nejbližší. Přesto se prahne po jednom – po útulnosti, která z pracovny bude doslova sálat.

Z nabízených dekorací na zeď volte v tomto případě spíše klasické obrazy, za nimiž třeba stojí známý malíř. Tradiční řešení je nyní tou nejlepší cestou a obrazy příliš komplikovaného charakteru jenom člověku ubírají na produktivitě a schopnosti se koncentrovat.

Klasické obrazy mimochodem vypadají hezky i za předpokladu, že visí doma nad krbem. Nemusí to být obraz z galerie, stačí jenom výjev, který se zalíbil při nedávné návštěvě obchodu s nábytkem.

Moderní plakáty do moderních příbytků

Jak vybrat dekorace na zeď? Pamatujte, nemusí se jednat jenom o obrazy, které zpestří vaše zdi. Mohou to být také plakáty. Ale samozřejmě ne ty, které vám zdobily zdi v době, kdy jste chodili na střední a poslouchali typické teenagerovské kapely. Od vašich idolů z mládí nyní upusťte a jděte raději cestou moderních plakátů, jež na vás mohou dýchat trochu retro atmosféru. 

Plakáty mohou být nositelem květin, vzorů, mohou být i s oblíbenými hrdiny (ale s tímto tématem opravdu opatrně). Zatímco některé můžete klasicky zarámovat, jiné lze snadno nalepit na zeď. 

V současné době se plakáty vyrábí v mnoha velikostech, z nichž si stačí vybrat tu, která do vašeho interiéru dokonale zapadá. Většinou se věší na zdi, ale je pravdou, že někteří se stále ještě uchylují k lepení plakátů na nábytek, konkrétně na skříně. Když se ale přestanou líbit, škody na nábytku už nemusíte opravit.

Tapety jako skvělá alternativa

Že chcete svůj příbytek zútulnit, ale vymalovat jednotlivé pokoje všemožnými barvami se vám zkrátka nechce? Tapety jsou jednoznačně skvělou alternativou, která se často označuje za zlatou střední cestu. 

V současné době existují fototapety i tapety různých motivů a vzorů. Mohou vyplňovat pouze jednu zeď v interiéru, ale také se mohou nacházet pouze v jedné části zdi vašeho příbytku. Je na vás, jak s nimi naložíte, v každém případě zpestří zdi natolik, že odpadne nutnost věšet na ni obrazy či plakáty.

Foto: Dovido.cz 

Přidat komentář