Novinky

Po čem ženy touží aneb Manuál pro muže: Jak vybrat dárek pro ženu

„Pokud vám žena řekne, že k Vánocům nic nechce, je to past. Opakuji: Je to past!“ – vtípek bavící internet nebo realita? Vybrat k Vánocům nebo k narozeninám dárky pro ženu, se kterými bude spokojená, se může zdát jako úkol hodný mistra. Ale není to tomu tak. Vystačíte si s pár fígly a partnerka bude zářit víc jak vánoční stromeček.

Jako základ pro článek posloužil průzkum mezi ženami. Zjišťovali jsme, jaká jsou jejich přání, jak je s partnerem sdílí, ale také jaký dárek je v životě nejvíce potěšil a který je naopak rozzuřil do běla. Získaná data jsme následně srovnali s názory mužů. Tzn. jak oni vnímají ženská přání a jejich sdílení, zda považují za vhodné vánoční dárky pro ženy např. erotické hračky či domácí spotřebiče, ale také zda berou vážně partnerčino notorické „já nic nechci“. Pokud vás zajímá, jak tento zajímavý průzkum dopadl a jak díky němu oslnit s top dárky pro ženy, začtěte se do následujících řádků.

Co je nejlepší dárek pro ženu?

Dárek pro ženu

Každá žena je originál. Co udělá radost jedné, nemusí se líbit druhé. Jak se s tím vypořádat a nezažít při rozbalování dárků trapné ticho, slzy či rozčilení? Pokud své partnerce chcete opravdu udělat radost a příjemně ji překvapit, stačí se řídit jedním z následujících bodů:

1. Naslouchejte a zapisujte si
List jejích přání můžete tvořit celý rok. Až budete přemýšlet nad dárkem, stačí do seznamu nahlédnout a hned víte, co jí vykouzlí úsměv na tváři a vědomí, že ji posloucháte a víte o jejích přáních, ji potěší možná víc než jakýkoli dárek.
2. Všímejte si jejích zálib a radostí
Poznejte ji. Zaměřte se na její koníčky i temperament. Ráda cvičí jógu, běhá, plave nebo jinak sportuje? Miluje hudbu, filmy, zvířata, čokoládu nebo ujíždí na tetování? Chodí ráda do společnosti, jezdí na motorce nebo nejraději tráví čas doma s dětmi? Pořiďte jí dárek podle toho a překvapte jí tím, že víte, co jí baví. Rozhodně se nesnažte jít „proti (jejímu) proudu“ (seskok padákem opravdu není pro každou).
3. Zeptejte se její kamarádky
Není čas a vy potřebujete dárek hned? Obraťte se na její nejlepší kamarádku nebo kolegyni z práce, se kterou tráví většinu času. Ženy mají potřebu sdílet a schopnost si vyřčená přání pamatovat. Proto kamarádka jistě poradí zaručený tip na dárek.
3. Zeptejte se napřímo
Pokud se necítíte na žádné vymýšlení, zeptejte se napřímo. Nebojte se partnerce svěřit, že si prostě nevíte rady. Nezapomeňte zmínit, že jí chcete opravdu udělat radost a nechcete, aby byla zklamaná. Jako překvápko k vyřčenému přání můžete zakoupit „doplňky“, které vám většina obchodů nabízí (např. si přeje fotoaparát Instax – jako překvapení dokoupíte ochranný obal a fotopapír nebo si přeje konkrétní řetízek s přívěskem – přikoupíte náušnice nebo prstýnek ve stejném stylu).

 

BAD practice bodu Zeptejte se napřímo aneb takhle se to nedělá

„Přála jsem si vysněný a dost drahý parfém. Partner mi parfém koupil, stejně drahý, ale úplně jiný, prý abych měla překvapení! No to bylo! Parfém byl hrozný a chtělo se mi vzteky brečet!“.

„Naštvalo mě, když partner zjišťoval přesné info o dárku, který jsem si moc přála, a nakonec koupil něco úplně jiného.“

Takhle ne, pánové. Když už se jednou zeptáte a dostanete jasnou odpověď, neuchylujte se k překvapením. Mohlo by se vám to vymstít.Zeptali jsme se a zjistili jsme, že…

20 % … dotázaných žen svým mužům tvrdí, že k Vánocům nic nechtějí, ale tajně doufají, že jim to partner (lidově řečeno) nesežere. Načež 44 % dotázaných mužů potvrzuje, že jim je jasná rovnice „když říkám ne, myslím tím ano“.

58 % … dotázaných žen doufá, že si jejich partner dělá v průběhu roku seznam jejich přání, a, milé dámy, 69 % dotázaných mužů si takový seznam prý opravdu vede.

58:42 … s relativně těsným skóre 58:42 dotázané ženy NEpovažují za vhodný dárek domácí spotřebič. S muži jsou v tomto za jedno (56:44).

… podobně jako s domácími spotřebiči jsou na tom ženy i muži s dárky ve formě erotických hraček. Polovina je považuje za vhodné dárky pro ženy a polovina nikoli.

63 % … co se týče výběru spodního prádla jako dárku, 63 % mužů se obává, že by nezvládli vybrat správnou velikost pro svou partnerku. Předpokládá to i 53 % dotazovaných žen.

… třemi nejchtěnějšími dárky z pohledu ženy jsou společná dovolená, wellness a knihy. Až za nimi se umístily šperky, parfémy a fotodárky. Z pohledu muže pak top trojku dárků pro ženy tvoří kabelky, parfémy a šperky následované knihami, wellness zážitky a kosmetikou. Pokud nevíte, kde si takový zážitek objednat, nezoufejte a podívejte se na srovnání zážitkových agentur.

… u většiny žen nejspíš neuspějete s dárkem ve formě přípravků na hubnutí, plyšákem či polštářkem, domácím mazlíčkem ani čokoládou či bonboniérou. Dotazovaní pánové to vidí u žen podobně, jen přidávají ještě jídlo celkově a adrenalinové zážitky.

… z nehmotných dárků si dotázané ženy nejvíce přejí vyznání lásky, společně strávený čas i více času pro sebe samotnou, tzn. větší účast partnera při domácích pracích a v péči o děti. Dobrou zprávou je, že také dotázaní muži umístili tyto „dárky“ na první tři místa.

Už víte, co letos pořídíte? Pokud stále nemáte jasno, inspirujte se dále našimi tipy na dárky pro ženy.

Tipy na (nejen) vánoční dárky pro ženy

Do tipů jsme zahrnuli jak vysněné dárky konkrétně zmíněné ženami z průzkumu, tak i dárky, které by za nás neměly při rozbalování chybět. Doporučujeme pročíst všechny kategorie, protože každá žena má několik tváří. Tak směle do toho!

Dárek pro romantičku

Než z rukávu začnete tasit nejvyšší trumfy romantiky v podobě žádosti o ruku s diamantovým prstenem pod ohňostrojem zářící oblohou za zpěvu Eda Sheerena, zkuste jako dárek pořídit následující:

Knižní román

Klasický tištěný nebo v elektronické či audio verzi. Např. bestseller Než jsem tě poznala od Jojo Moyesové by se jí mohl líbit a je k dostání v knižní i audio podobě. Chcete v ní romantickou četbou probudit i trochu (víc) vášně? Pořiďte jí knižní sérii 50 odstínu šedi nebo polskou erotickou trilogii 365 dní.

Šperk vyjadřující vaši lásku

Prstýnek, řetízek nebo jemný náramek zaručeně potěší. Velmi oblíbenými jsou mezi dámami šperky od Swarovski Elements nebo náramky Pandora, které můžete dle příležitostí doplňovat o různé přívěsky v různých tvarech (dudlík při narození dítěte, letadlo jako vzpomínka na první společnou dovolenou atd.). Romantičku však potěšíte také jednoduchým šperkem ve tvaru srdce. Skvělým dárkem pro ženy jsou i Diamantové svíčky, v nichž se po vyhoření vosku objeví náušnice, prsten nebo řetízek.

Vyznání lásky netradiční formou

Žena chce být milována a chce o tom vědět. Dejte jí pořádný důkaz. Pamatujete si, kde jste měli první rande? Kde jste si dali první pusu nebo byste jí chtěli věnovat vzpomínku na váš svatební den? Obdarujte ji originální mapou místa, kde se tyto pro vás důležité události odehrály. Zakoupíte např. na nasemista.cz nebo shop.galamaps.cz, kde mimo jiné seženete také hvězdné mapy, které zobrazují noční oblohu a konstelaci hvězd v daném čase a místě (památka na narození dítěte a jiné životní momenty).

Pokud chcete jít ještě dál, kupte své ženě rovnou vlastní hvězdu, která následně ponese (neoficiálně) její jméno, pozemek na měsíci nebo kousek půdy v majestátních horách Skotské vysočiny včetně šlechtického tituly „lady“.

Piknikový koš s pozváním na piknik v trávě

Romantika jako vyšitá. Piknikový koš, pikniková deka, drobné občerstvení, šumivé víno. Její oči zářící štěstím a obdivem k vám, že jste pro ni piknik připravil. A co teprve, až ji vezmete na noční piknik pod hvězdnou oblohou. Wow!

Květinový parfém

Klasika, která většinou nezklame. Zjistěte, který parfém používá nyní a buď kupte stejný nebo se při výběru inspirujte vůněmi v našem článku Jak vybrat parfém, kterým si přičarujete lepší náladu i okouzlíte partnera.

Jemné krajkové spodní prádlo nebo noční košilka

U romantičky jděte 100% do krajek a jemných materiálů. Zahalte ji do saténu, světlých barev, květinových vzorů a budete pro ni za boha a ona pro vás neskutečnou kráskou. Že patříte mezi 63% mužů, kteří si neví rady s velikostí spodního prádla své partnerky? Tipy, jak vybrat spodní prádlo najdete na našem blogu v článku Jak vybrat dámské spodní prádlo, lichotivé a přesto pohodlné.

TOP překvapení pro romantickou ženu

Naučte se tanec z jejího oblíbeného filmu. Nenechte Baby sedět v koutě, vyzvěte ji k hříšnému tanci. Její romantické srdce se bude tetelit radostí.

Dárek pro ženu v zápřahu

Maminky i pracovně vytížené ženy si nejčastěji přejí relaxaci a oddech. Proto je potěšíte následujícími dárky.

Dovolená volá

Nechte ji vyrazit s kamarádkou nebo samotnou, zatímco vy převezmete otěže domácnosti. Potěšíte jí objednávkou wellness či jógového víkendu, pobytu na horách či nákupním výletem do některé z módních metropolí (Milano, Paříž). Samozřejmě vše můžete vymyslet i ve variantě s vaší přítomností, tzn. kupte společnou dovolenou, kterou si užijete ve dvou nebo s celou rodinou.

Pokud nemáte na dovolenou finanční prostředky, udělejte pro ni wellness v domácím prostředí: lenošení v posteli, napuštění vany s vonným olejem a se svíčkami, masáž vašima rukama, jídlo do postele. Poukaz určitě vyrobit zvládnete.

Vlasy, nehty, nohy

Nemá běžně čas dojít si ke kadeřníkovi, na kosmetiku nebo pedikúru? Kupte jí voucher, radost udělá například poukaz na gelové nehty. Zkuste najít studio, které poskytuje vše v jednom, a nechte ji strávit den hýčkáním. Vrátí se vám jiná žena. Vzhledově i duševně.

Dárek pro nastávající či čerstvou maminku

Čeká vás narození potomka v nejbližší době nebo máte právě teď doma roztomilého prcka? Ženy mateřstvím žijí, proto určitě neuděláte chybu, když jako dárek věnujete doplňky ke kočárku (kabelka, držák na kávu), šátek nebo nosítko na nošení dětí, komplety pro maminku a dceru/syna, památeční šperk nebo výše zmíněné hvězdné mapy. Největší radost jí však uděláte ujištěním, že jste tu pro ni a vaše maličké a že jste připraven podílet se na všem, co bude potřeba.

TIP pro rodiče v očekávání

Abyste byli blíž miminku, které je zatím v pohodlí v bříšku, kupte si tzv. Angel Sound. Díky tomuto jednoduchému přístroji můžete kdykoli poslouchat tlukot srdce vašeho děťátka.

Dárek pro ženu dračici

Máte doma akční ženu, která překypuje energií? Vybírejte dárky, na které nezapomene.

Adrenalinové zážitky

Možná už má nějaké adrenalinové zážitky za sebou, možná o nich zatím jen mluví. Potěšila by ji více jízda ve sporťáku, škola smyku, střelba na střelnici, seskok padákem, indoor surfing nebo větrný tunel? Vyberte to pravé pro ni.

Tetování nebo piercing

Ať už její tělo zdobí malůvky či různá cingrlátka nebo jsou zatím jen v jejích snech, bude nadšená. Pokud i vy těmto libůstkám propadáte, zkuste vymyslet např. návrh vlastního tetování, které byste si nechali vytetovat společně a které vás bude navždy spojovat.

Sexy spodní prádlo

Dárek ve formě sexy spodního prádla je trochu zapeklitý, ale pokud vyberete dobře, bude spokojená jak partnerka, tak vy. A to se vyplatí. Jak se při výběru nesplést a co přesně vybrat poradí článek „Jak vybrat spodní prádlo, lichotivé a přesto pohodlné“.

Erotické hračky

Jen pro ni nebo pro vás oba? Možností je spousta. Pokud jste vášnivými sběrateli erotických hraček, vždycky potěší dosud nevyzkoušená novinka. Úplné začátečnice třeba ocení, že jste první krok udělali za ně. Možná po nějaké výbavě už dlouho touží, ale neodvažovaly se své přání vyslovit na hlas. Tak co to bude pánové?

Nakupte erotické hračky za ty nejlepší ceny!

Dárek pro ženu sportovkyni

Lepší sportovní výkony si žádají kvalitní sportovní vybavení, ale i drobnosti, které potěší a udělají oblíbený sport ještě oblíbenější. Dopřejte je ženě, která miluje pohyb.

Karimatka na cvičení, designová láhev na pití, MP3 se sluchátky pro poslech hudby, když si na běhání nechce brát mobil, chytré hodinky nebo fitness náramky nejen pro měření výkonu, pouzdro na mobil, které si připne na ruku, ale také vybavení pro konkrétní sporty (lyže, in line brusle, nordic walking hole, jízdní kolo), smoothie makery nebo doplňky stravy a vitamíny určené pro aktivní ženu. Možností se nabízí spousta.

Pokud byste chtěli investovat do manželky nebo přítelkyně o něco více, můžete ji udělat radost elektrokolem. Dámská elektrokola jsou v dnešní době v kurzu, ženy uvítají, že vás na vašich společných projížďkách budou stíhat a ještě se u toho o něco méně našlapou.

Dárek pro ženu tvořilku a umělkyni

Pořád doma něco tvoří, je kreativní, neustále vymýšlí a tvoří doplňky do bytu/domu, šije sobě nebo dětem oblečení, peče, maluje, vyrábí. Pokud máte doma ženu tvořilku, pořiďte jí, po čem její srdce touží…

Švadlence klasický nebo overlock šicí stroj, přístup do placených webů se střihy, dárkové poukazy do obchodu s látkami, galanterií, kvalitní nůžky, metr, nýtovací a děrovací kleště.

Pletařce pletací jehlice, pouzdro na jehlice, barevná klubíčka a úložný systém na pletací potřeby, časopis plný inspirace a návodů Knit The Cat.

Pro malířku a kreslířku nové barvy (olejové, akrylové, akvarelové atd.), plátna, štětce, pastelky, pastely, kurz kreslení či malby, na kterém zdokonalí své umění.

Ženě se zálibou ve focení vybavení např. ve formě různých objektivů, světel, fotopozadí nebo nového fotoaparátu.

TIP pro tvořilky: Malování na kamínky
Hitem současnosti je malování putovních kamínků. Zábava, která uspokojí jejího kreativního ducha a navíc se stanem dobrodružstvím na každé procházce. Podstatou je malování obrázků na kamínky, jejich označení PSČ města, ze kterého kamínek pochází, a jeho umístění na veřejné místo, odkud ho nálezce přemístí na místo jiné. Tvůrce pak prostřednictví fb skupiny Kamínky sleduje, jak jeho kamínek putuje třeba na opačný konec republiky či dokonce do zahraničí a dělá radost.

Dárek pro kuchařku (skvělou i začínající)

Dárky do kuchyně jsou ošemetné. Jestli ale doma máte ženu, která vaření miluje nebo by se kuchařskému řemeslu chtěla naučit, rozhodně nad nimi pouvažujte. Inspirujte se.

 • Pomalý hrnec pro populární pomalé vaření omáček, vývarů nebo masa
 • Parní hrnec pro přípravu zeleniny, knedlíků, ale také masa v páře.
 • Kuchyňské roboty, které ušetří spoustu práce při přípravě těst, strouhání, mletí i mixování.
 • Rýžovar nebo šunkovar pro jedinečnou chuť připravované rýže či domácí šunky.
 • Domácí kompostér
 • Předplatné časopisu Apetit, Gurmet nebo Prima Fresh, kde najde kulinářské tipy a inspirace na různé příležitosti.
 • Klasické, bezlepkové, sugar-free, vegan, vegetariánské, low-carb a další tištěné kuchařky nebo jejich elektronické verze dle partnerčiných aktuálních preferencí.

Chytrý už může být i květináč

Je vaší partnerce líto, že nemá zahradu nebo že v zimě nemůže pěstovat své oblíbené bylinky? Pořiďte jí chytrý květináč. Sám zavlažuje, vyživuje a zabezpečuje přirozený světelný cyklus. Kdekoli v bytě tak můžete vypěstovat kromě zmíněných bylinek také drobnou zeleninu, květiny nebo lahodné lesní jahůdky.

Dárek pro krásku

Zakládá si vaše partnerka na vzhledu? Podpořte její krásu jedním z těchto dárků:

Pro krásné vlasy

Svěřte svou partnerku do rukou odborníka na vlasy vzatého. Poukazem k jednomu z nejslavnějších kadeřníků v ČR Michalu Zapomělovi, kterého navštěvují české celebrity, partnerce vyrazíte dech.

Dále můžete pořídit: přípravky na rychlý růst vlasů, vlasovou kosmetiku, kulmu pro neodolatelné lokny, žehličku na vlasy, fén s difuzérem, ionizační kartáč na vlasy

Pro její krásné oči

Luxusní paletky očních stínů rozzáří její pohled. Doporučujeme investovat do známých značek (např. od Lancome), většinou se s nimi nespletete.

Pro podtržení jejího stylu

Pokud si netroufnete kupovat partnerce oblečení sám, udělejte z ní Pretty woman a vyšlete jí shopovat. Po dni stráveném v nákupním centru nebo v módních uličkách touží každá kráska. Vybavte jí dostatečnou hotovostí či kreditní kartou a nechte jí vybrat, po čem její srdce touží. Bude nadšená!

Levnější varianta: Podarujte partnerku poukázkou do jejího oblíbeného obchodu s oblečením, kabelkami či botami nebo do butiku, kolem kterého již dlouho krouží.

Na den modelkou

Zvěčněte její krásu. Tým profesionálů se postará o make-up, účes, oblečení a následné umělecké fotografie vytvoří jedinečnou vzpomínku.

Luxusní dárky pro ženy

Máte doma výjimečnou ženu, kterou si chcete hýčkat v luxusu? Pak věřte, že ji okouzlíte následujícími dárky.

Boty od Christian Loubotin

Lodičky od proslulého návrháře Christiana Loubotina touží mít ve svém botníku každá žena. Vysoká pořizovací cena je kompenzována luxusem a pohodlím při jejich nošení.

Luxusní kabelky

Louis Vuitton, Prada, Guess, Dolce&Gabana, Giorgio Armani, Jimmy Choo, Chanel, Karl Lagerfeld… To je jen malý výčet luxusních značek, které vám zaručí rozzářený obličej obdarované dámy.

Hedvábné noční prádlo

Určitě volte sladěný komplet: noční košilka, spodní kalhotky, župan a masku na oči. Hedvábí se nic nevyrovná. Rozdíl pocítíte i vy.

Obraz od renomovaného malíře

Obrazy jsou odedávna symbolem luxusu a bohatství. Pořiďte jeden (nebo několik) i vaší partnerce. Stane se ozdobou interiéru i skvělou investicí.

Dámský skútr i luxusní automobil

Jestli už dlouho mluví o přání pořídit si nějaké přibližovadlo, nepřehlédněte novinku roku 2020 skútr VESPA 946 Christian Dior. Zaručeně ji nadchne. Pokud mluví o něčem „živějším“, pořiďte rovnou automobil. Bude nadšenější z kabrioletu nebo snad SUV? To už necháme na vás.

Luxusní parfémy

Nádhernou dámu doprovází nádherný parfém. Opět jděte po osvědčených výrobcích: Chanel, Dior, Giorgio Armani, Tiziana Terenzi, Roja, Guerlain.

Luxusní šperky

Krásné, elegantní, nadčasové a velkolepé: Perlové náhrdelníky, prsteny s diamantem, safírové náušnice, zlaté hodinky s monogramem. S jakými značkami se nespletete? Tiffany & Co., Cartier, Lorraine Schwartz Diamonds & Fine Jewelry, Harry Winston Jewelry, Bvlgari, Alo Diamonds. Dopřejte jí stát se princeznou.

Vybrali jste?

Milí pánové, věříme, že jste si v tipech na dárky pro ženy vybrali a že svou drahou polovičku pod stromečkem nebo při jiné příležitosti příjemně překvapíte. Aby toho nebylo málo, přinášíme ještě další tipy na vhodné i nevhodné dárky, které nám svěřily samotné ženy během našeho průzkumu. Přejeme šťastnou ruku při výběru dárku pro vaši milovanou.

 • Letenky do Říma
 • Šaty, po kterých jsem tajně toužila
 • Víkend na horách s wellness a milováním
 • Profi fotoaparát
 • Notebook/stolní počítač
 • Kniha na tvorbu rodokmenu
 • Lístky na mistrovství světa v Agility
 • Lístky na koncert, do divadla a do kina
 • Den na závodním okruhu
 • Poukázka na 20 hodin volného času
 • Naplánovaná a rezervovaná dovolená
 • Cokoli, co by manžel koupil sám bez mojí pomoci a nápovědy
 • Vysoušeč vzduchu
 • Vánoční svetr
 • Nesmysly z Aliexpressu
 • Nevhodné oblečení (jiný styl)
 • Nádoba na kvašení zelí
 • Dárek, který jsem si musela koupit sama
 • Malé spodní prádlo
 • Čistič oken
 • Vše zabalené v jednom velkém dárku pro mě bylo zklamáním
 • Kniha (nečtu)
 • Přípravek na hubnutí
 • Žehlicí prkno a žehlička
 • Kus dřeva s kreditem, co se tvářil jako nový mobil
 • Startovací kabely

Přidat komentář